Off Road Port Bagaj

Off Road Aksesuar sitemize hoş geldiniz, bu yazımda Off Road araçlarının olmazsa olmazı Port Bagaj’lar konusunu irdeleyeceğim. Off Road Port Bagaj’ın gerçekten bir arazi aracında olup olmaması gerektiğini konusuna değineceğim. Ayrıca Off Road Port Bagaj Nedir? İyi bir port bagaj nasıl olmalıdır? Gibi sorulara cevap vermeye çalışacağım. Aracımızın üstüne eşya koymak ve taşımak için kullanılan bu aksesuarı bu yazımızla beraber, amaç ve görevleri hakkında bilgiler edineceksiniz.

Off Road Port Bagaj Nedir? 


Hemen her marka arazi aracı için off road port bagajları üreten firmalar bulunmaktadır. Fiyatı oldukça yüksel olan bu aksesuarları iyi bir demirci ustası bulup kendinizde yaptırabilirsiniz. Boşuna sırf marka diye 2 bin ile 3 bin Türk Lirası arasında değişen port bagajları almak zorunda değilsiniz. Port Bagaj nedir? Sorusuna cevap verdiğimize göre, gelelim ikinci sorumuz olan, iyi bir port bagaj nasıl olmalıdır? Sorusuna;

İyi Bir Port Bagaj Nasıl Olmalıdır? 


Aslında bu sorunun cevabı gayet basittir. Çünkü off road port bagaj aracımızın arazi kabiliyeti yükselten bir aksesuar değil, aksine yaptığı ağırlıktan dolayı off road kabiliyetlerini azaltan bir aksesuardır. İyi bir port bagaj nasıl olmalıdır? Kesinlikle uygulamada kullanılan demir borunun sağlam ve iyi bir ustalık ile işlenmesi gerekmektedir. Ayrıca kaynak yerlerinin özenle imal edilmesi iyi bir port bagaj yapmaktaki ana kuraldır.

 Port Bagaj aksesuarının Off Road’daki önemi nedir? 


Bu sorunun cevabı gayet açık olarak YOKTUR diyebiliriz. Off Road Port bagaj yük taşımaya yarayan off road aksesuarları kategorisindedir. Ne gibi durumlarda kullanabiliriz, mesela kamplarda odun taşımak için veyahut uzun soluklu off road gezilerimizde aracımızın içerisine sığmayan eşyalarımızı koymak için port bagaj aksesuarını kullanabiliriz.

Bu anlattıklarımdan yola çıkarak açık bir şekilde ifade etmeliyiz ki; port bagaj off road araçlarının arazideki kabiliyetlerini sanılanın aksine olumsuz yönde etki etmektedir. Pekiyi o zaman neden birçok off road aracında port bagaj aksesuar uygulaması mevcut sorusuna verilebilecek tek yanıt ise, ŞEKİL’dir…

Özellikle Türk insanı için vazgeçilmez olan güzel görüntü kavramı off road camiamızda da geçerlidir. Tabi bu konuda kimseye haksızlık etmememiz gerek herkes aracının güzel olmasını ister. Ancak port bagaj bana göre bir off road aksesuarı değil kamp aksesuarıdır. Evet, yazımın başlığını Off Road Port Bagaj yaptım ama bunun nedeni sadece bu yazıyı okuyacak olanların dikkatini çekme isteğimdir. Port bagaja vereceğiniz paralar ile gidip çok daha işlevsel off road aksesuarları alabilirsiniz.

Off Road Port Bagaj aksesuarını aracınıza takmak istiyorsanız, hemen her marka 4x4 port bagajı üreten firmalarla irtibata geçebilir veya iyi bir demirci ustası bulup kafanızdaki port bagaj projesini kendisine anlatarak, akseusara sahip olabilirsiniz. 

 Bir yazımızın daha sonuna geldik, umarın off road port bagaj makalem bu işe yeni başlayan arkadaşlara yararlı olmuş ve olacaktır. Bu yazımda okurlarım için; port bagaj nedir? ne işe yarar? off road için gerekli midir? ve iyi bir port bagaj nasıl olmalıdır? gibi konulara değindim. Yazıma katkı sağlaması amacıyla off road port bagaj fotoğrafını bu içeriğin altına ekliyorum.Bir önceki Off Road Snorkel isimli makalemde, snorkel nedir, snorkel nasıl çalışır, snorkel ne işe yarar gibi konular hakkında bilgiler verilmektedir.

0 yorum:

Yorum Gönder